Számok is bizonyítják: a magyarok nagyon aggódnak az egészségügy miatt
Az Ipsos legutóbbi felmérése szerint az egészségügyi rendszer miatt nyugtalankodik a magyarok többsége.
Az Ipsos legutóbbi felmérése szerint az egészségügyi rendszer miatt nyugtalankodik a magyarok többsége.
A megbecsülés és az őszinte tisztelet kifejezése nem kerül pénzbe, mégis sokat érhet. Tegyük ezt most meg meg az ápolónőkért elismerve munkájukat, és leginkább azt, hogy még itthon dolgoznak – hívja fel a figyelmet a Másképp az ápolónőkért nevű kezdeményezés.
Nagyon érdekes blogot talált a hazai kínálatban a MediQ.
A Magyar Nemzet keddi számában azt írja: az érdekérvényesítés radikálisabb eszközeitől sem riad vissza a Magyar Rezidens Szövetség, ha a kormány nem áll elő rövid időn belül olyan konkrét intézkedésekkel, amelyek érdemben javítják a fiatal orvosok életkörülményeit.
A szocialisták úgy vélik: az egészségügy elmúlt fél évét a bizonytalanság és a valóságos cselekvés helyett az egyes csoportok érdekeit szolgáló gesztusintézkedések jellemezték. Szerintük a büdzsé azt mutatja, hogy a Fidesz-KDNP kormány nem teljesíti választási ígéreteit.
Tukacs István (MSZP) szerint a jövő évi költségvetés tervezetének egészségügyi fejezetéből kiderül, hogy ezen területen sem teljesülnek a Fidesz korábbi ígéretei és nincsenek az egészségügyre fejlesztésére bevonható források.
Szakmai szervezetek úgy látják, hogy az egészségügyi dolgozók pályaelhagyásának és külföldre vándorlásának folyamatát csak úgy lehet visszafordítani, ha a kezdő szakmabeliek számára jól követhető életpálya modellt dolgoznak ki.
Radikálisabb állami szerepvállalást képzelt el az egészségügy átrendezésénél Mikola István, mint amilyet az egészségügyért felelős államtitkár csütörtökön felvázolt.